سرامیک نانو چیست و چه کاربردی دارد

سرامیک نانو چیست
کاشی و سرامیک نانو

کاشی و سرامیک ها از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی به شمار می آیند که در قسمت های مختلف یک ساختمان مثل نما، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و… مورد استفاده قرار می گیرند نشستن ذرات آلاینده و آلودگی به همراه رطوبت روی سطوح آن ها، یکی از معایب این مصالح ساختمانی پر کاربرد می باشد که سبب ایجاد فضایی نا مناسب در ساختمان می شوند.
همین ایراد سبب می شود تا هزینه های مربوط به مراقبت و نگهداری از کاشی و سرامیک ها نیز بالا رفته و وارد شدن خسارت های گسترده به افراد را در پی دارد. یکی از کاربردهای گسترده علم در صنعت؛ کنترل سطح مولکولی و اتمی برای تولید سیستم ها، ابزار و مواد است که نتیجه آن؛ خلق انواع کاشی و سرامیک نانو می باشد.
در حال حاضر فناوری نانو به یکی از مهم ترین و اصلی ترین شاخه های پیشرفت علم در زمینه های مهندسی و علوم تبدیل شده است و امروزه صنایع تولید کاشی نیز همچون سایر صنایع، تحت الشعاع این فناوری قرار گرفته است. در ادامه این مقاله، به معرفی بیشتر انواع کاشی و سرامیک نانو پرداخته ایم. پس ادامه بحث را دنبال کنید.
کلینیک ساختمانی جوانمردی، بزرگترین مرکز خرید کاشی و سرامیک در اصفهان آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز می باشد.

کلینیک ساختمانی جوانمردی

کلینیک ساختمانی جوانمردی ارائه دهنده انواع کاشی و سرامیک در اصفهان به بهترین قیمت در تنوع بالا

انواع کاشی و سرامیک نانو

پوشش های آب گریز

در پوشش های آب گریز، کاشی و سرامیک ها، سطح زبری دارند، و همین ویژگی در افزایش زاویه تماس نقش بسیار مهمی دارند. در این پوشش، آب به محض تماس با سطح به شکل قطرات کروی جمع می شود که می تواند از روی این سطح لغزنده، ذرات آلودگی را با خود پاک کند.
زمانی که سطح کاشی و سرامیک با این تکنولوژی پوشیده شده باشد، فصل مشترک بین آب و هوا در یک قطره که بر روی سطح قرار گرفت، افزایش یافته و نیروی دگرچسبی بین سطح و قطره تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.
این پوشش با ایجاد حفره هایی بین ذرات سطح؛ زاویه تاس آب با سطح را به بیش از ۱۲۰ درجه می رساند که چسبندگی سطح و تجمع آلودگی ها را کاهش می دهد.

پوشش های آنتی باکتریال

 این پوشش ها از تشکیل و رشد باکتری، جلبک و میکروب ها از روی سطوح جلوگیری می کنند و از سطوح در برابر قارچ و کپک در اماکن عمومی، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، کارخانجات فرآورده های مواد غذایی و… جلوگیری می کنند.
سرامیک هایی که با این پوشش پوشیده می شوند؛ می توانند در اماکن عمومی، مثل بیمارستان ها، از انتقال و انتشار باکتری های و آلودگی های بیماری زا جلوگیری کنند. بنابراین بهترین گزینه برای جلوگیری از شیوع بیماری ها هستند.
مزیت این پوشش
• مقاوم در برابر روغن
• آب شبیه به مروارید روی سطح کاشی جمع می شود
• گرد و غبار به راحتی توسط آب (بارش باران) شست و شو داده می شود
• باکتری ها و ویروس ها را از بین می برد
• سطح تمیزتر به نظر می آید و غبار در همه جا به صورت یکسان پخش می شود

مزایای استفاده از نانو در کاشی و سرامیک

کاشی های معمولی، فضایی مناسب را برای رشد و نمو انواع قارچ ها و آلودگی ها ایجاد کرده و امکان انتقال انواع آلودگی و بیماری در محیط را چند برابر می کنند. در چند سال اخیر؛ محققان به کشف فلزی با خاصیت خود تمیزکنندگی و آنتی باکتریال شدند. این ترکیب از رشد و تکثیر انواع عوامل بیماری زا، قارچ ها و باکتری ها جلوگیری کند. بنابراین استفاده از فناوری نانو در تولید کاشی و سرامیک، خاصیت آنتی باکتریال ایجاد کرده و مانع از جذب هر نوع آلودگی، رطوبت و کثیف شدن سطوح آن ها شده است. به طور کلی، مزایای استفاده از فناوری نانو در کاشی و سرامیک عبارتند از:
•کاهش ۷۰ درصدی استفاده از مواد شوینده برای نظافت کاشی و سرامیک
• کاهش هزینه های مربوط به پاک سازی و ضدعفونی کردن محیط
• عدم نیاز به تمیزکاری مداوم
• کاهش آلودگی های محیط
• حفاظت از سطوح در برابر اثرات نم و کثیفی
• نظافت لکه های سخت مثل چربی و روغن با از آب
• جلوگیری از رشد و تکثیر کپک، قارچ و… جلبک در محیط های مرطوب مثل بیمارستان، حمام و سرویس های بهداشتی
• کاهش سایش و فرسایش سطوح • سازگار بودن مواد با محیط زیست

خرید تجهیزات ساختمانی در اصفهان

برای مشاوره خرید و استعلام قیمت انواع کاشی و سرامیک در اصفهان با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *