سرامیک طرح آجر نما اصفهان

سرامیک طرح آجر در اصفهان

سرامیک طرح آجر نما اصفهان

معرفی سرامیک طرح آجر نما اصفهان

معرفی سرامیک طرح آجر نما اصفهان را در کلینیک ساختمانی جوانمردی دنبال کنید، تا با این مدل به روز بیشتر آشنا شوید. و در صورت نیاز به استفاده از انواع سرامیک طرح آجر نما اصفهان آگاهی کامل نسبت به قیمت و کیفیت آن داشته باشید. بسیاری از ما با کلمه سرامیک آشنا هستیم، امروزه تقریبا نود درصد درصد افراد سرامیک را نوعی کاشی می‌دانند که از درخشش بیشتری نسبت به سایر کاشی ‌ها برخوردارند و از آن ها در دیواره و کف ساختمان استفاده می‌شود.
اما سرامیک واژه ای گسترده تر از این نوع کاشی می‌باشد که ما به عنوان سرامیک می‌شناسیم. سرامیک یک واژه انگلیسی ست که به فارسی راه یافته و از ریشه کلمه یونانی keramos به معنای سفالینه یا شی پخته شده مشتق شده است. پس هر ماده معدنی غیر فلزی که با پخته شدن تغییر ساختاری داده و به جسم سختی تبدیل می‌شود را می‌توان سرامیک نامید.
مدل جدید کاشی و سرامیک توسط انسان‌های اولیه در اثر یک اتفاق کشف شد. انسان اولیه از گل و خشت‌های گلی برای ساخت و ساز خانه ‌ها و بناهایش استفاده می‌ نمود زمانی که انسان گل را به صورت اتفاقی در مجاورت حرارت قرار داد متوجه سخت تر شدن آن گردید احتمالا اولین نشانه‌ ها در اجاق‌ های گلی دیده شد، و پس از آن انسان توانست با استفاده از این روش اجسام سخت با استحکام بالایی بسازد. با کلینیک ساختمانی جوانمردی در ادامه همراه باشید تا به بررسی بیشتر سرامیک بپردازیم.همچنین شما میتوانید برای ثبت سفارش و خرید انواع سرامیک با بهترین قیمت با کارشناسان ما در این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان این مجموعه بهره مند شوید.

۰۹۱۲۲۹۹۴۷۷۱

سرامیک سازی در تاریخ بشر با عنوان سفالینه سازی شناخته می‌شود و سرامیک سرآغازی برای اشیایی همچون اشیا، ظروف، آجر و کاشی بوده است. اولین کارگاه‌های سفال سازی در بیش از شش هزار سال پیش آغاز به کار کردند و رفته رفته این صنعت تبدیل به یکی از مهمترین صنایع دست ساخته بشر گردید.مواد تشکیل دهنده سرامیک‌ها مواد معدنی غیر فلزی هستند، که به وفور در پوسته زمین یافت می‌شوند این مواد با توجه به عناصر تشکیل دهنده آن سرامیک‌ های متفاوتی با درجه سختی و کیفیت می‌دهد.
سرامیک علمی ست که به بی نهایت سوق دارد، این علم امروزه به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند که سرامیک‌ های سنتی و سرامیک ‌مدرن از این دو دسته هستند.سرامیک سنتی که از دیرباز مورد استفاده بوده است زیربنای تولیدات بسیاری همچون تولیدات رسی، چینی‌ها، شیشه‌های سیلیکاتی و سیمان می باشد. شیشه ‌ها به عنوان یکی از مهمترین سرامیک ‌ها شناخته می‌شوندکه امروزه گستردگی فراوانی در تمامی جنبه‌های زندگی انسان دارند.
پس از شیشه فرآورده های سیمانی که در تمامی جنبه ‌های ساخت و ساز بناها مورد استفاده قرار می‌گیرند نام برد، گزینه مهم دیگر چینی‌ها یا سفیدآلات هستند که سفالینه‌ها، کاشی ها، ظروف و اشیا چینی و سفالی را در بر می‌گیرد. سرامیک ‌دیواری شناخته شده در این دسته از سرامیک‌ها قرار دارند. سرامیک ‌های مدرن کاربردهای ویژه ای دارند و از آن ها برای رفع نیازهای خاصی استفاده می‌شود.

این مدل جدید کاشی و سرامیک برای افزایش مقاومت حرارتی شیمیایی و بالا بردن ویژگی‌های مکانیکی و الکتریکی به کار گرفته می‌شود. سرامیک‌های مدرن شامل سرامیک‌های اکسیدی خالص با ساختاری یکسان، سرامیک مغناطیسی، سرامیک نیتریدی، کاربیدهای سرامیکی و تک بلورها می‌شود. اما سرامیک خاص و مهمی که برای ما اهمیت دارد و لازم است به آن اشاره نماییم سرامیک دیواری ست که از ترکیب کانی‌های سازنده خاک رس به وجود می‌ آید.
این نوع سرامیک به عنوان شاخه ای از کاشی سازی به وجود آمد، و از آن برای پوشش دهی به دیواره‌ ها و سطوح مختلف استفاده می ‌شود و از مقاومت مطلوبی در برابر رطوبت، گرما، نور و مواد شیمیایی برخودار می باشد. این نوع سرامیک به عنوان مواد بهداشتی شناخته می‌شوند که در فضاهای مختلفی مانند سرویس‌ های بهداشتی، آشپزخانه ‌، کف ساختمان ‌و دیوار ساختمان ‌ها به کار گرفته می شوند.
سرامیک ‌های دیواری نسبت به کاشی ‌کف و پرسلان‌ها در مرحله پخت لعاب از حرارت کمتری بهره برده اند که این حرارت کمتر باعث درخشان تر شدن نقش و نگارهای کار شده روی آن می‌شود. هرچه کاشی بیشتر در کوره بماند به همان اندازه سخت ‌تر و تیره ‌تر می‌شود و در نتیجه مقاومت آن بالاتر می رود. در سرامیک ‌ها سازندگان نقش و نگار را فدای مقاومت بالا نخواهند کرد و اقدام به ساخت کاشی ‌های سرامیکی با توان مقاومتی کمتر اما جلوه ای جذاب تر نمودند. سرامیک‌ ها قابلیت استفاده در کف بنا را نیز دارند اما باید از درجه سختی آن مطمئن شوید، سرامیک ‌های ظریف مناسب استفاده در کف نیستند و از آن ها باید در دیواره استفاده نمود.
سرامیک طرح آجر نما اصفهان یکی از به روزترین انواع سرامیک در طراحی و رنگ و لعاب می باشد و به راحتی در کلینیک ساختمانی حسین جوانمردی قابل دسترس خواهد بود. علاوه بر موارد ذکر شده سرامیک ‌ها مزایای بسیاری دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت. سرامیک‌ها مواد قابل شستشویی بوده که از لحاظ بهداشتی مناسب پوشش دیوارها می‌باشند. این جنبه از سرامیک دیواری باعث شده، سرامیک‌ها پوشش دهنده اصلی بیمارستان ‌ها، آزمایشگاه ‌ها و به طور کل امکان عمومی که نیازمند رعایت نظافت می‌باشند شوند. سرامیک‌ها متریال‌های بادوامی محسوب می شوند، و خط و خش را به راحتی نمی پذیرند آن ها در برابر ضربات مقاوم تر از سایر پوشش دهنده‌ های دیوارها هستند.
سرامیک ‌ها از جذب آب کمی برخوردارند، و گزینه مناسبی برای استفاده در محیط‌ های مرطوب که دارای باران‌ های موسمی ست می‌باشد. سرامیک ‌ها ضد آتش هستند و در برابر حرارت تغییر ساختار و رنگ نمی دهند. در نتیجه استفاده از آن ها در محیط‌ هایی که ریسک آتش سوزی آن ها زیاد بوده مانند آشپزخانه کاری عاقلانه می‌باشد. سرامیک ‌ها رنگ ثابتی دارند و رنگ و طرح آن در برابر حرارت یا نور خورشید از بین نمی رود. سرامیک ‌ها یکی از مقاوم ترین پوشش دهنده‌ها در برابر مواد شیمیایی هستند، آن ها تغییر ساختاری نمی دهند در نتیجه از آن ها می‌توان در هر محیطی استفاده نمود. تیم تخصصی کلینیک ساختمانی جوانمردی به چگونگی تولید می پردازد.

چگونگی تولید سرامیک طرح آجر نما اصفهان

مواد خام برای ساخت سرامیک،خاک رس، کائولینیت، اکسید آلومینیوم، کاربید سیلیکون، کاربید تنگستن و سایر عناصر خالص هستند ، مواد خام با آب ترکیب می شوند تا مخلوطی را درست کنند که قابل شکل و قالب گیری باشد. کار با سرامیک ها، اغلب بعد از درست شدن سخت است، بنابراین آن ها از قبل به شکل نهایی دلخواه در آمده اند. فرم دلخواه خشک می شود و در یک فر اجاق مانند، حرارت داده می شود. فرآیند حرارت دادن، انرژی فراهم می کند تا زنجیره های شیمیایی جدید و گاهی اوقات مواد معدنی جدید مانند، انواع مولیت در خاک چینی در حرارت دادن چینی تشکیل شوند.
لعاب های ضد آب، تزئینی یا کاربردی امکان دارد، قبل از حرارت دادن اضافه شود و یا ممکن است نیاز به اضافه شدن بعد از حرارت دادن باشد، که رواج بیشتری را نیز دارد. حرارت دادن اولیه محصولی را تولید می کند که بیسکو نامیده می شود. حرارت دادن اولیه، سبب سوختن مواد آلی و آلودگی می شود.
حرارت دادن برای بار دوم یا سوم ، را در اصطلاح لعاب دادن گویند. سفالگری، آجرها، کاشی ها، ظروف گلی و ظروف چینی نمونه های رایج سرامیک هستند. این مواد برای استفاده در ساختمان، صنعت و هنر معروف هستند. علاوه بر مواردی که ذکر شد، مواد سرامیکی دیگری نیز یافت می شود. در گذشته شیشه به عنوان سرامیک شناخته می شد، زیرا یک جامد غیر معدنی بود که مانند سرامیک حرارت داده میشد و با آن رفتار می کردند.
گرچه شیشه یک ماده جامد غیر شفاف است، عموما به عنوان یک ماده جدا به حساب خواهد آمد. ساختار درونی منظم سرامیک نقش مهمی در ویژگی و خاصیت آن ایفا می کند. سیلیکون خالص جامد و کربن ممکن است به عنوان سرامیک به نظر برسند، در یک مفهموم سختگیرانه و دقیق، الماس هم می تواند سرامیک نامیده شود. کاربید سیلیکون و کاربید تنگستن، سرامیک های فنی هستند که خاصیت ضد خراش و ساییدگی بالایی دارند که آن ها را برای ساخت زره، روکش پوشش برای کار در معدن و اجزای دستگاه مفید می کند. اکسید اورانیوم، سرامیکی ست که به عنوان سوخت هسته ای رادیو اکتیو استفاده می شود.
کلینیک ساختمانی حسین جوانمردی به معرفی سرامیک طرح آجر نما اصفهان می پردازد تا به سهولت بتوانید این مدل را خریداری کند. اما چه موادی در سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد. زیرکونیا، برای ساخت تیغه ی چاقوی سرامیکی، کریستال ها ، ذرات سوخت و حسگر های اکسیژن استفاده می شود. زینک اکسید، یک نیمه رسانا ست. اکسید بورون برای ساخت زره انسانی استفاده می شود. استرونتیوم بیسموت، اکسید مس و منیزیوم دیبورید فوق راسانا هستند. استاتیت، برای ساخت عایق های الکتریکی استفاده می شود.
تیتانات باریم برای ساخت عامل حرارتی، خازن، مبدل و عامل نگه داری از اطلاعات استفاده می شود. مصنوعات سرامیکی برای باستان شناسی و دیرین شناسی مفید هستند .زیرا ترکیب شیمیایی این مصنوعات برای تشخیص اصالت آن ها می تواند استفاده شود. این نه تنها ترکیب خاک رس را شامل می شود، بلکه حالت آن، موادی که طی ساخت و خشک شدن استفاده شده را نیز شامل خواهد شد.

مراحل تولید سرامیک طرح آجر نما اصفهان

سرامیک شامل طیف وسیعی از مواد است که مقاومت بالایی دارد. برخی ویژگی های آن ها عبارت از سختی بالا، عموما شکننده، با چسبندگی ضعیف، دمای ذوب بالا، مقاومت شیمیایی، رسانایی الکتریکی و حرارتی پایین، شکل پذیری ضعیف، ضریب بالای ارتجاعی، نیروی تراکم بالا، شفافیت نوری برای طول موج های گوناگون، می باشد. در تهیه سرامیک، ابتدا متریال مورد مصرف آماده و سنگ دانه ‌های مورد مصرف در آسیاب خورد می‌شود تا به صورت گرانول پودری در بیاید.
سپس مواد آماده شده توسط دستگاه تحت فشار پرس شده و در قالب بدنه سرامیک آماده می‌شود که به آن حالت بیسکوییتی می‌گویند. در مراحل بعدی خشک می‌شوند تا رطوبت به حداقل برسد و سپس پخت بدنه و پخت لعاب است. فرایند تولید سرامیک کف و دیوار تک پختی ست که دلیل آن همگونی درجه حرارت لازم جهت پخت بدنه و لعاب در یک مرحله می ‌باشد. لعاب لایه شیشه ‌ای نازکی ست که سطوح بدنه‌ ای سرامیک را خواهد پوشاند.
دو نوع لعاب وجود دارد که در سرامیک بدنه به علت نیاز به مقاوت شیمیایی بالا از لعاب خام و در سرامیک دیوار که نیاز به لایه لعابی با مقاومت کمتر دارد از لعاب پخته یا فریت شده استفاده می‌شود. برای نصب سرامیک طرح آجر نما اصفهان دو روش وجود دارد که در کلینیک ساختمانی حسین جوانمردی برای سهولت شما در نصب آن نیز به این موضوع پرداخته شده است. روش اول به روش دوغاب کاری پشت سرامیک معروف می باشد. و روش دوم استفاده از چسب پودری یا خمیری مخصوص سرامیک می باشد. قبل از کاشی ‌کاری یا سرامیک‌کاری باید سطح دیوارها را تراز کرد و برای رفع نواقصی که در زیرکار وجود دارند زاویه‌ ها نیز باید کنترل شوند. سطوح کاه گلی، گچ و خاکی پوشانده شده با هر نوع ملات غیر از ملات ماسه و سیمان برای نصب کاشی و سرامیک مناسب نیستند. اگر ملاتی غیر از ماسه و سیمان برای بندکشی آجرهای دیوار استفاده شود باید یک روز قبل از کاشی یا سرامیک کاری سطح دیوار با ملات ماسه سیمان پوشیده شود.
در تهیه این ملات نباید از سیمان سفید استفاده شود اما در صورت استفاده به جای ماسه می‌ توان از پودر کوارتز استفاده نمود. برای بندکشی کاشی و سرامیک نیز میزان دوغابی که برای پر کردن بندها استفاده می‌ شود با اندازه مصالح بستگی مستقیم دارد. این دوغاب باید بیشتر از فضای خالی باشد زیرا مقداری از آن بر روی سرامیک ‌ها ریخته می‌شود و پس از این کار باید آن را با دستمال پاک کرد. این دوغاب متشکل از سیمان و پودر سنگ بوده و به صورت مایع است. پس از ریختن بر روی سطح با استفاده از تی بندها را پر کرده و پس از خشک شدن ماده دوغاب درون بندها، سطح را تمیز می‌کنند.شما میتوانید برای مشاهده انواع سرامیک از کلینیک ساختمانی جوانمردی به لینک زیر مراجعه فرمائید.

پس از بندکشی مناسب است به مدت دوازده ساعت روی سطح سرامیک کاری و یا کاشی کاری شده رفت و آمد نشود. اما برای پر کردن بند کاشی ‌های دیوار از دست ها استفاده کرد و بندها را پر کرد.
رعایت نکات نصب و بندکشی می‌ تواند عمر کاشی و سرامیک را بالا ببرد در غیر این صورت پس از چند سال این مصالح ساختمانی در جای خود حرکت می کند و نیاز به نصب مجدد دارد. پس از نصب کاشی و سرامیک نباید به آن ‌ها ضربه زد تا کاملا به سطح چسبیده شود و دیگر از جای خود تکان نخورد. برای نصب سرامیک لازم است که در ابتدا مساحت مورد نظر اندازه‌گیری شود.برای برطرف کردن خطای چشمی قبل از زدن چسب و ماله، سرامیک‌ ها را کف می‌چینند نا نحوه چیدمان صحیح نیز مشخص گردد.
سپس با استفاده چسب و ماله به صورت شانه ‌ای پشت سرامیک به کف چسبانده می‌شود و با فشار پتک سرجای خود محکم می‌شود. بهتر است از چسب کاشی به جای ملات سیمان استفاده شود. پودرهای بندکشی معتبر مورد استفاده قرار گیرد. در هنگام نصب از صلیب بندکشی و هم‌ تراز استفاده شود. امید داریم در صورت تهیه سرامیک طرح آجر نما اصفهان از سایت کلینیک تخصصی جوانمردی این مطالب در مورد نصب سرامیک به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *